Ekspertyzy kryminalistyczne
Szukaj
BIO GEN
Biuro Ekspertyz Kryminalistycznych
ul. Mickiewicza 63
01-625 Warszawa

Rekonstrukcje Wypadków Drogowych

Nasza firma zajmuje się opracowaniem ekspertyz, które wykorzystuje się między innymi w sądzie, jako jeden z dowodów. W dziedzinie kryminalistycznej zyskaliśmy uznanie z uwagi na fachowe podejście do sprawy i wydanie rzeczowych opinii.

Nasi pracownicy to osoby, które cieszą się ogromnym uznaniem w świecie kryminalistyki oraz posiadają statut biegłych sądowych. Posiadają wysokie kwalifikacje, ale także praktykę w tej dziedzinie, dzięki czemu mogą wydać opinie na odpowiednie zagadnienia tematyczne.

Specjaliści dla nas pracujący to osoby z pokaźnym dorobkiem. Dwanaście tysięcy to liczba opinii wydanych przez naszą kadrę, w której skład wchodzą eksperci naukowi oraz specjaliści laboratorium policyjnego, jak również Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. 

Oferujemy wykonanie ekspertyz rekonstrukcji wypadków i kolizji drogowych w następującym zakresie.

Sprawa rekonstrukcji wypadków na drogach oraz kolizji to przede wszystkim:


1. Analizowanie w sprawie wypłacenia odszkodowań,
2. Oceny oraz dokładna analiza techników,
3. Ustalenie, w jaki sposób zachowywały się osoby poszkodowane, a także możliwości, poprzez które można było uniknąć danej kolizji,
4. Określenie przyczyn wypadku na drodze,
5. Zaprezentowanie krok po kroku wydarzenia drogowego oraz jego analiza,
6. Ustalenie danej prędkości w chwili wypadku,
7. Ustalenie skali obrażeń osób poszkodowanych a także uszkodzeń samochodów, wszelkich pojazdów, które brały udział w wypadku,
8. Badanie medyczne oraz badanie sądowe.


Osoby, które pracują dla nas posiadają uprawnienia opiniodawców. Oczywiście tego typu kompetencje zostały nadane przez niezależne Stowarzyszenia.

Pracownicy (biegli, a także rzeczoznawcy) są ekspertami w konkretnych dziedzinach. Uprawnienia posiadane przez nich dotyczą:
- pojazdów samochodowych oraz pojazdów rolniczych (ciągniki)
- Zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego
- motoryzacji – dział techniczny
 -oceny wartości danych pojazdów samochodowych, urządzeń technicznych, maszyn

Warto zaznaczyć, że nasi pracownicy w większości przypadków posiadają nie tylko status biegłego sądowego, lecz także skarbowego, co znacznie zwiększa ich możliwości zawodowe. Pracownicy to także rzeczoznawcy, którzy posiadają specjalistyczne certyfikaty, których status jest również wpisany na listę Ministerstwa Infrastruktury.


Odbiorcy, którzy korzystają z naszych usług:

  • Sądy z terenu całego kraju
  • Prokuratura Okręgowa i Rejonowa – obszar całego kraju
  • Komendy Powiatowe Policji z obszaru całego kraju
  • Firmy prawnicze, specjalistyczne firmy kancelarie adwokackie
  • Urzędy Skarbowe i Izby – obszar całego kraju
  • Urzędy oraz Izby Celne – na obszarze całego kraju
  • Towarzystwa i agencje ubezpieczeniowe
  • osoby fizyczne

Odtworzenie przebiegu danego wypadku drogowego lub kolizji

W przypadku analizowania i rekonstruowania określonych zdarzeń drogowych jesteśmy w stanie zagwarantować dyspozycję najnowocześniejszego wyposażenia naszego zespołu.
Opinie, które wydawane są na podstawie określonego zakresu spraw przez powołany na nowo zespół badawczy są rzetelne i podparte kwalifikacjami grupy badawczej. Ponieważ w przypadku każdej sprawy działamy w grupie, opinie przez nas wydawane nigdy nie stanowią pracy tylko jednej osoby.

Pracują dla nas osoby z wieloletnim doświadczeniem, którzy posiadają statut biegłych sądowych przy różnych Sądach Okręgowych.

Trudnimy się również prowadzeniem analiz innych opinii specjalistycznych (zlecone przez organy procesowe). Opinie te badane są pod kątem autentyczności i prawidłowości. Bywa, że badana analiza jest prawidłowa, nie posiada żadnych błędów.

Mamy do zaoferowania także bardzo obszerne zaplecze techniczno-dydaktyczne, które jest niewątpliwie naszym atutem. Owe zaplecze sprawdza się pod kątem standardów spełnianych w zakresie wyposażenia pracowników w codziennej ich pracy.

Dodatkowo warto dopowiedzieć, że podstawą naszej pracy jest korzystanie ze specjalistycznych programów komputerowych którymi są między innymi:
V-SIM, PC Crash, PC Retch, SLIBAR, PLAN, RWD – Potrącenie pieszego, RWD – Zderzenie pojazdów, Auto CAD, AUTOVIEW, Auto VIN, TITAN ale nie tylko. Korzystamy także z wielu innych, bardzo dobrych programów.